با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تنوع در متد و ابزارهای تبلیغاتی، حساسیت و رقابت در نحوه بازاریابی و تبلیغات در جامعه امروز به شکل چشم گیری بالا رفته است. در این بین ابزارهای تبلیغاتی بسیار کارآمد و رایجی وجود دارند که بکارگیری آنها با رعایت اصول تبلیغاتی می توانند مثمر ثمر واقع شوند. ابزارهایی چون بنر، کاتالوگ، بروشور، پوستر، کارت ویزیت، تراکت و … که در طراحی هر کدام باید به نکات مختلفی توجه داشت. در این مطلب می خواهیم به اختصار در مورد نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ صحبت کنیم.

نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ

نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ


در ابتدا باید این نکته را یادآور شویم که در طراحی کاتالوگ، معرفی کلی شرکت و محصولات(خدمات) صورت می گیرد در صورتی که در طراحی بروشور توضیح جزئیات هر محصول آورده می شود. نسبت متن به عکس در طراحی کاتالوگ (مانند طراحی بنر) باید پایین باشد یعنی بیشتر فضای کاتالوگ را عکس و تصاویر مرتبط و جذاب اشغال کرده باشند و در خلال تصاویر، توضیحاتی در مورد آنها داده شود. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که نظر مشتری را به کاتالوگ خود جلب کنید، پس در طراحی کاتالوگ حساسیت به خرج دهید. مشخصات تماس و راه های ارتباطی را به طور واضح در کاتالوگ درج کنید تا مخاطب براحتی بتواند با شما ارتباط برقرار کند. نکته دیگر در چاپ کاتالوگ است. هر چه کیفیت کاغذ به کار رفته در چاپ کاتالوگ بالاتر باشد، احتمال دیده شدن کاتالوگ نیز بالاتر می رود.

تأثیر در نظر گرفتن نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ در برندینگ

شما با طراحی کاتالوگ، اعتبار خود را نشان می دهید. استفاده از تصاویر و رنگ مناسب در طراحی کاتالوگ و انتخاب کاغذ باکیفیت در چاپ کاتالوگ بطور ناخودآگاه در ذهنیت مخاطب از برند و محصولتان تأثیر می گذارد. پس سعی کنید که بهترین روشها را در طراحی کاتالوگ بکار گیرید.
مواردی که در بالا اشاره شد، نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ هستند. اگر می خواهید مطالب بیشتری را در رابطه با چاپ و طراحی کاتالوگ و همچنین چاپ بروشور و طراحی بروشور مطالعه کنید بر روی این لینک(مقالات طراحی کاتالوگ) کلیک نمایید.


منبع : نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ

نکات مهم طراحی لوگو

طراحی لوگو   طراحی بنر   طراحی بنر تبلیغاتی   طراحی    طراحی آرم    بنر تبلیغاتی   طراحی کاتالوگ   طراحی بروشور  بروشور تبلیغاتی   چاپ بروشور   طراحی هدر   هدر سایت    کاور آهنگ   طراحی کاور   کاور موزیک   بنر   بنر سایت    طرح بنر   ساخت بنر   طراحی کارت ویزیت   کارت ویزیت   چاپ کارت ویزیت   سفارش کارت ویزیت   مقاله کارت ویزیت    بروشور   کاتالوگ   طراحی کاتالوگ صنعتی    طراحی بنر گیف    طراحی بنر فلش  بنر گیف   تعرفه طراحی  بنر فلش  طراحی تراکت    تراکت تبلیغاتی   چاپ بنر  تراکت تبلیغاتی  بنر فلش فلش رضاگراف  مقالات طراحی بنر تعرفه طراحی تعرفه طراحی بنر  تعرفه طراحی لوگو  تعرفه طراحی بروشور  تعرفه طراحی کاتالوگ تعرفه طراحی کارت ویزیت تعرفه طراحی سایت   فروشگاه محصولات گرافیکی فروشگاه گرافیک طرح لایه باز طرح لایه باز قالب کارت ویزیت لایه باز طراحی استند طراحی استند نمایشگاهی استند استند تبلیغاتی استند نمایشگاهی

 طراحی ست اداری طراحی تراکت