نشاط اجتماعي

یزد ـ یک استادیار روانشناسی با بیان اینکه شادی و هیجان امری فردی است و نمی‌توان وجود یا عدم وجود این روحیه را به همه جامعه تعمیم داد، گفت: ویژگی شخصیتی افراد باعث تجلی نشاط در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سمانه اسعدی عصر امروز در نشست راهبردی نشاط اجتماعی با حضور اساتید و دانشجویان در دانشگاه یزد اظهار داشت: جنبه رشد فردی هر انسان باید از بدو تولد تا دوران فراگیری و در طول زندگی مورد توجه قرار گیرد.


وی عنوان کرد: اگر بپذیریم که یزدی‌ها افراد درونگرایی هستند، شاید بتوان به این نتیجه رسید که افراد درونگرا در برابر نشان دادن شادی و هیجان خود نیز موفق نیستند.

استادیار روانشناسی دانشگاه یزد با بیان اینکه شادی و هیجان یک امر فردی است و نمی‌توان وجود یا عدم وجود این روحیه را به همه جامعه تعمیم داد، بیان کرد: ویژگی شاخصیتی افراد باعث تجلی نشاط در جامعه می‌شود.

اسعدی ادامه داد: متاسفانه فرزندان ما از کودکی در مورد بروز احساسات و هیجانات خود آموزش نمی‌بینند و البته موارد بسیار مهمی در این زمینه دخیل است.

وی اظهار داشت: طراحی بصری در شهر در زمینه بروز احساسات بسیار حائز اهمیت است به نحوی که رنگ آمیزی‌های شاد و ایجاد فضای سبز و ... می تواند در زمینه بروز احساسات نقش موثری ایفا کند که لازم است شهرداری به این وظیفه خود نگاه جدی‌تری داشته باشد.

اسعدی همچنین بر لزوم ایجاد فضاهای عمومی و تعاملی در شهر تاکید کرد و افزود: وجود چنین فضاهایی به اجتماعی‌تر شدن افراد و توانمند کردن آنها در زمینه بروز احساسات خود، کمک خواهد کرد.

وی همچنین بر ضرورت بهره گیری از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های معماری و گرافیک در برنامه های مختلف در یزد تاکید کرد و گفت: حضور این قشر می تواند روحیه بهتری را به جامعه جوان تزریق کند.

کد خبر 4336770
mehrnews.com/news/4336770