حسین مسگرانی

زاهدان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی سیستان و بلوچستان همزمان با «دهه کرامت» در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مسگرانی اظهار داشت: چهارمین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی سیستان و بلوچستان همزمان با «دهه کرامت» در رشته های آرم و نشانه و پوستر در زاهدان برگزار می‌شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی است.

وی افزود: فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی به سراسر کشور ارسال شده که تاکنون علاقه‌مندان از استان‌های خراسان جنوبی، قم، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، اصفهان، یزد، گلستان و سایر استان‌ها آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده اند.

مسگرانی افزود: علی رغم اینکه یکی از موضوعات جشنواره که تصویر سازی بود، حذف شده است اما جشنواره روند رو به رشدی داشته است. 

وی خاطر نشان کرد: هر هنرمند می‌تواند در هر بخش حداکثر ۵ اثر با فرمت (jpg) با وضوح (dpi۳۰۰) و با ابعاد (A۳)  به دبیرخانه جشنواره ارسال کند و در صورت ارسال آثار از طریق پست، انضمام فرم تکمیل شده فراخوان ضروری است همچنین دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی به صورت‌های مختلف (عکس و فیلم و ...) استفاده کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آثار منتخب جشنواره در قالب نمایشگاه به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر فعال گرافیکی در سطوح مختلف در سیستان و بلوچستان فعالیت دارند، عنوان کرد: رشد تولید آثار در استان نسبت به ۳ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: سال گذشت شب‌های شعر رضوی در ۴ شهرستان سیستان و بلوچستان همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شد که پیگیری‌ها برای برگزاری این مراسم در ۱۰ شهرستان استان در حال انجام است.

مسگرانی با بیان اینکه قرار است یک گروه از برگزیدگان تئاتر رضوی در سیستان و بلوچستان اجرا داشته باشند خاطرنشان کرد: در ایام جشنواره گرافیک رضوی نشست‌ها و کارگاه های آموزشی با مضمون گرافیک در استان برگزار می‌شود.

کد خبر 4317710